Gabinet Terapii Dziecięcej ADOS to wyspecjalizowana placówka niepubliczna
zajmująca się diagnozą oraz terapią dzieci, młodzieży i dorosłych. Nasz zespół
składa się z psychologów, logopedów, pedagogów specjalnych oraz terapeutów
mających szerokie doświadczenie w pracy z osobami z zaburzeniami rozwojowymi, w
tym z zaburzeniami ze spektrum autyzmu oraz niepełnosprawnościami sprzężonymi.
Nasi specjaliści posiadają wysokie kwalifikacje w zakresie prowadzenia diagnozy
i terapii psychologicznej, logopedycznej oraz w obszarze Integracji
Sensorycznej, zarówno dzieci, jak i osób dorosłych. Tworzymy zgrany,
kompetentny i gotowy do szukania rozwiązań zespół, służący Państwu swoją
wiedzą. Staramy się podążać za potrzebami naszych klientów, stale się rozwijać
i proponować nowe formy pomocy.

Dominika Skrzypczuk

Pedagog specjalny, terapeuta pedagogiczny, doradca zawodowy, certyfikowany diagnosta i terapeuta integracji sensorycznej, terapeuta ręki, certyfikowany diagnosta ADOS-2, ADI-R, ASRS, Conners 3, trener TUS. Posiada doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą z różnymi niepełnosprawnościami. Aktualnie na 5 roku studiów psychologicznych. Prywatnie  mama dwójki dzieci.

Kwalifikacje:

• Studia magisterskie w Wyższej Szkole Pedagogicznej Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Warszawie
  • Podyplomowe Studia na kierunkach:

Pedagogika Specjalna

-Pedagogika korekcyjna (terapia pedagogiczna)

-Integracja Sensoryczna.

•  Certyfikat nadający uprawnienia do diagnozowania oraz prowadzenia terapii Integracji Sensorycznej
  •  Certyfikat uprawniający do posługiwania się narzędziem ADOS 2 ,ASRS i ADI-R służącym do diagnozowania w kierunku spektrum autyzmu.
  • Certyfikat uprawniający do posługiwania się narzędziem Conners 3 służącym do diagnozowania dzieci w kierunku ADHD.
  • szkolenie uprawniające do posługiwania się behawioralnym narzędziem konstruowania programów terapeutycznych VB-MAPP.
  • kursy uprawniające do prowadzenia:

-Terapii ręki

-Treningu Umiejętności Społecznych.

Wioleta Wieczorek-Płochocka

Specjalista z zakresu pedagogiki specjalnej , surdo, tyflo, oligofrenopedagogiki, a zwłaszcza edukacji i rehabilitacji osób ze spektrum autyzmu. Swoje zainteresowania naukowe skupia wokół pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Obecnie przygotowuje rozprawę. doktorską nt. Uzależnień od środków psychotropowych u dzieci z ASD. Autorka licznych artykułów naukowych dotyczących dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Wieloletni wykładowca akademicki. Prywatnie mama dwóch wspaniałych córek. W naszym zespole zajmuje się:

– diagnozą i terapią dzieci ze spektrum autyzmu

– diagnozą i terapią zaburzeń integracji sensorycznej

– diagnozą i terapią ADHD

– terapią pedagogiczną ( zajęcia doskonalące naukę czytania, zajęcia dla dzieci z trudnościami w nauce, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne )

– terapią ręki- treningiem umiejętności społecznych (TUS).

Dlaczego my?

• Doświadczenie: Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych specjalistów, którzy posiadają bogate doświadczenie w diagnozowaniu i wspieraniu pacjentów z ADHD i zaburzeniami ze spektrum autyzmu.
  • Czułość i Empatia: Rozumiemy, że proces diagnozy może być stresujący zarówno dla pacjentów, jak i ich rodzin. Dlatego stawiamy na indywidualne podejście, oparte na zrozumieniu i empatii.
  • Lokalizacja: Nasze Centrum znajduje się w Wołominie, co sprawia, że jesteśmy wygodnie dostępni dla mieszkańców Wołomina i okolic, a także Warszawy. Dojedziecie do nas autem oraz pociągiem.
  • Wszechstronne Podejście: Nasza oferta obejmuje zarówno diagnozę, jak i dalsze wsparcie, abyście mogli zrozumieć diagnozę i rozwijać skuteczne strategie radzenia sobie.

Skontaktuj się z nami już dziś, aby umówić się na diagnozę i terapię lub uzyskać więcej informacji na temat naszych usług. Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci zrozumieć i wspierać Twoje dziecko na drodze do sukcesu. Odkryjcie nowe możliwości razem z nami.